Groot onderhoud Venkelstraat en omgeving

De gemeente gaat in de Venkelstraat, Andoornstraat, Wederikstraat, Bolderikstraat, Klaproosstraat, Leeuwenbekstraat en Ganzerikstraat aan de slag met groot onderhoud. Het gaat om het vervangen van het verouderde riool. We zien daarmee ook kansen om verbeteringen aan te brengen in het groen en de bestrating.

Wat gaan we doen?

Het riool in de straat is aan vervanging toe. Dit biedt mogelijkheden om tegelijk de inrichting van de straat te verbeteren. We brengen extra verkeersremmende maatregelen aan, we verbeteren de groenvakken en de parkeervakken. Ook komen er in het hele project in totaal meer parkeerplaatsen dan in de huidige situatie. Een deel van de Venkelstraat (Groenewoudlaan-Leeuwenbekstraat) wordt éénrichtingsverkeer, van zuid naar noord, om zo het overzicht en de doorstroming te verbeteren. 

Samen nagedacht over het ontwerp

Het bedrijf Atab Civiele Techniek uit Werkendam heeft in opdracht van de gemeente Waalwijk het ontwerp uitgewerkt. Zij zorgen ook voor de communicatie met de aanwonenden en bedrijven.  

Samen met de aanwonenden is gewerkt aan een nieuw ontwerp. Eerst hebben de aanwonenden via een vragenlijst aangegeven wat goed is en wat beter kan in de straat. Waar mogelijk zijn deze wensen meegenomen in het ontwerp. Vervolgens is dit ontwerp op verschillende momenten tijdens het ontwerpproces gedeeld tijdens een inloopavond. Waarbij aandachtspunten werden opgehaald die waar mogelijk weer in het ontwerp werden verwerkt. 

Het ontwerp is klaar

Het concept definitief ontwerp is klaar. Het ontwerp is te vinden onderaan de pagina. 

Hoe gaan we verder?

  • Het concept definitief ontwerp ligt tot 30 januari 2026 ter inzage.
  • U kunt het ontwerp online (onderaan de pagina) of op het stadhuis bij de balie bekijken.
  • U kunt hierop reageren door vóór 30 januari 2026 een inspraakreactie aan ons te sturen.
  • Deze kunt u sturen naar Rob van Zitteren via rvanzitteren@waalwijk.nl onder vermelding van “inspraakreactie ontwerp Venkelstraat eo”. U ontvangt hier een bevestiging van.
  • De projectleider (Rob van Zitteren) verzamelt de reacties, geeft hier zijn advies op en legt het ontwerp samen met de inspraakreacties en zijn advies voor aan het college.
  • Het college moet vervolgens goedkeuring geven en dan is het ontwerp definitief.
  • Nadat het ontwerp definitief is vastgesteld, beantwoorden we de inspraakreactie. We verwachten dat dit in maart 2026 zal zijn.

We verwachten rond de zomer van 2026 te kunnen starten met de werkzaamheden.

Vragen?

Neem dan contact op met projectleider Rob van Zitteren. Hij is bereikbaar via e-mail rvanzitteren@waalwijk.nl of via telefoon 0416 – 683 456.

Ook kun je voor vragen terecht bij Natasja Vink. Zij is externe omgevingsmanager. Je kunt haar bellen of een bericht sturen op 06-19765636. Of stuur een e-mail naar natasja@natasjavink.nl.