Extra geld voor bibliotheken

De gemeente Waalwijk krijgt 440.000 euro subsidie van de Rijksoverheid voor de bibliotheken in Waalwijk en Waspik. De gemeente maakt gebruik van het geld om met name de dienstverlening van de bibliotheken te verbeteren.

Timon Klerx, wethouder kunst & cultuur, is verheugd met de in totaal 440.000 euro van het Rijk voor de bibliotheken. "Met de helft van deze subsidie kunnen we de dienstverlening van de bibliotheek in Waalwijk uitbreiden. Straks kunnen mensen ook in de ochtend terecht met hun vragen én voor ondersteuning bij het Informatiepunt Digitale Overheid. De andere 220.000 euro gaat naar de bibliotheek in Waspik. Den Bolder wordt volgend jaar verbouwd. Het geld gaat deels naar de nieuwe inrichting van de bibliotheek, maar wordt ook gebruikt om de diensten van de bibliotheek uit te breiden. Op deze manier maken we van de bieb in Waspik een plek waar je niet alleen komt om een boek te lenen, maar ook voor sociaal contact, vragen en ondersteuning."

  • Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen Waalwijk compleet

    De stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart 2026 zijn volledig geteld. Nadat gisteren de uitslag op partijniveau bekend werd gemaakt, is nu ook de telling op persoonsniveau afgerond. Daarmee is de voorlopige verkiezingsuitslag compleet.

  • Zitting gemeentelijk stembureau

    De zitting van het gemeentelijk stembureau om de voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen bekend te maken, is op donderdag 19 maart om 15:30.

  • VVD grootste bij gemeenteraadsverkiezingen 2026 in Waalwijk

    VVD is met 4809 stemmen de grootste partij geworden in de gemeente Waalwijk. Zij worden gevolgd door Lokaal Belang met 4778 stemmen. Door deze uitslag is de VVD de grootste en krijgen zij het initiatief voor het vormen van de nieuwe coalitie.