Waalwijk kleurt oranje: stop geweld tegen vrouwen
Van 25 november tot en met 10 december 2025 sluit de gemeente Waalwijk zich aan bij Orange the World, de wereldwijde campagne die aandacht vraagt voor geweld tegen vrouwen en meisjes. Met diverse initiatieven, kunstprojecten en ontmoetingen vraagt Waalwijk in deze periode aandacht voor het recht van iedere vrouw en ieder meisje om veilig en met respect te leven.

Aftrap in het gemeentehuis
Op dinsdag 25 november 2025 om 13.00 uur trappen we Orange the World af met de indringende kunstexpositie Silent Scream. Burgemeester Sacha Ausems en wethouder Sjors Slaats openen de tentoonstelling in de hal van het stadhuis in Waalwijk.
De expositie is na de opening tot 10 december 2025 te bezoeken, tijdens de openingstijden van het stadhuis.
Orange the world
Geweld, in welke vorm dan ook, is onacceptabel. Toch komt het nog te vaak voor, met ingrijpende en soms tragische gevolgen. Orange the World biedt een moment om hierbij stil te staan, bewustwording te vergroten en verandering te stimuleren.
Het stadshuis kleurt in deze periode oranje als zichtbaar teken van solidariteit en steun aan slachtoffers, en als oproep tot een toekomst zonder geweld tegen vrouwen en meisjes.
Overige programma
Vanaf 26 november is het Raadhuisplein toneel van het symbolische Rode Schoenenproject. Óók gaat de gemeente met een groep inwoners in gesprek over ‘Recht op de Nacht’, waarin de veiligheid van vrouwen in de openbare ruimte centraal staat.