Locoburgemeester Broekhuis ontbijt met leerlingen van basisschool Bloemenoord

Op het gemeentehuis van Waalwijk stond vandaag een bijzonder ontbijt op de planning: het burgemeestersontbijt. Locoburgemeester Chantal Broekhuisontbeet samen met groep 8 van basisschool Bloemenoord en werd ondertussen enthousiast bevraagd over haar werk.

Aan tafel spraken de kinderen met de Locoburgemeester over het belang van ontbijten en een gezonde start van de dag. Natuurlijk was er ook volop ruimte voor andere vragen. Want wat doen een burgemeester en wethouders eigenlijk? En wat vinden de kinderen zelf lekker om te eten in de ochtend?

“Een gezond ontbijt geeft je energie om de dag goed te beginnen. Maar wat het burgemeestersontbijt ochtend voor mij vooral leuk maakt, zijn de gesprekken met de kinderen, hun vragen en kritische blik”, aldus Locoburgemeester Broekhuis.

Aandacht voor een gezonde start

Het Burgemeestersontbijt is onderdeel van het Nationaal Schoolontbijt en vindt plaats tijdens de Week van Ons Eten. Van 6 tot en met 9 oktober ontbijten burgemeesters in heel Nederland samen met basisschoolleerlingen. Daarmee vragen zij aandacht voor het belang van een gezond ontbijt. De organisatie van het Burgemeestersontbijt leverde een gezond ontbijtpakket. Bakker Pim Leverde het brood.

Een goed ontbijt helpt kinderen om de dag goed te beginnen. Toch is ontbijten niet voor ieder kind vanzelfsprekend. Daarom besteden scholen, gemeenten en andere organisaties aandacht aan gezonde voedingsgewoonten. Ook tijdens het Nationaal Schoolontbijt, van 9 tot en met 13 november, staat dit onderwerp centraal.

  • Alle 20 ideeën Burgerbegroting gaan door!

    Goed nieuws voor de initiatiefnemers van de Burgerbegroting: alle 20 ideeën hebben voldoende likes gekregen. Voor ieder idee waren minimaal 30 likes nodig. Alle projecten haalden die grens en mogen daarom in 2027 worden uitgevoerd.

  • Actiedagen huisvesting arbeidsmigranten

    In de week van 21 t/m 25 september bezocht het Bestuurlijk Interventieteam (BIT) Hart van Brabant een groot aantal locaties waar arbeidsmigranten worden gehuisvest. Er werd gecontroleerd op verschillende locaties.

  • Koopstromenonderzoek gestart: waar koop jij wat?

    Waar doe jij boodschappen? Waar winkel je, bestel je online of ga je iets eten en drinken? Vanaf vandaag kunnen inwoners deelnemen aan het Koopstromenonderzoek 2026. Help ons en doe mee met het onderzoek.