Kroonluchter 2.0 onthuld in De Els

Op vrijdag 21 maart heeft wethouder Sheila Schuijffel de Kroonluchter Waalwijk opnieuw onthuld. Waarom opnieuw? Het kunstwerk gemaakt van petflesjes heeft er een nieuwe ring met 24 lampen bij gekregen. Met dank aan allerlei scholen, bso’s en organisaties uit de gemeente. Kom hem bewonderen in winkelcentrum De Els!

Onthuld in 2022

De kroonluchter werd in oktober 2022 voor het eerst onthuld. Een prachtig kunstwerk dat bestaat uit versnipperde petflesjes. De blikvanger werd gemaakt door honderden enthousiastelingen van verenigingen, scholen en organisaties uit onze gemeente. De kroonluchter laat zien dat afval waardevol is. En dat je van plastic afval weer iets moois kan maken. Het lelijke eendje wordt een prachtige zwaan.

Na de onthulling toerde de kroonluchter door de gemeente. Van Zidewinde in Sprang-Capelle tot BaLaDe in Waalwijk.

Nieuwe ring

Nu is de kroonluchter uitgebreid met een nieuwe ring van 24 lampen. Scholen, wijkcentra en andere organisaties hebben weer zwerfafval opgeruimd. De petflesjes uit dat zwerfafval versnipperden zij vervolgens op een speciale fiets. En uit dat versnipperde plastic maakte vanPETnaarPRET weer nieuwe lampen voor de kroonluchter. 

Kroonluchter 2.0

De uitbreiding werd onthuld op vrijdag 21 maart in winkelcentrum De Els in Waalwijk. Wethouder Sheila Schuijffel bedankte alle deelnemers. Ook benadrukte zij dat de kroonluchter laat zien hoe waardevol afval is. Sheila Schuijffel: “Deze kroonluchter is natuurlijk een heel mooi object op zichzelf, ik ben echt fan. Maar hij laat tegelijkertijd zien hoe waardevol materiaal is dat we bijna achteloos weggooien. Afval is dus grondstof voor nieuwe dingen!”

Kroonluchter Waalwijk is een initiatief van de gemeente Waalwijk en vanPETnaarPRET. Meer weten over de kroonluchter? Scan dan de QR-code.

  • Herstelwerkzaamheden monumentale panden Raadhuisplein

    Op maandag 18 mei 2026 starten we met herstelwerkzaamheden aan de monumentale panden rond het Raadhuisplein. Het gaat om het Raadhuis, kantoor Nubikk en het Schoenenkwartier. De werkzaamheden zijn nodig om de gebouwen goed te beschermen tegen regen, slijtage en toekomstige schade.

  • Burgemeester Sacha Ausems overhandigt opbrengst geveild carnavalsshirt

    Dit jaar heeft de veiling van het RKC Waalwijk carnavalsshirt weer een mooi bedrag opgeleverd. Het door spelers van RKC Waalwijk gesigneerde shirt werd voor maar liefst €1.111 verkocht aan TheLocalGym.

  • Updates: sporthal De Slagen

    De situatie in sporthal De Slagen is op dit moment niet veilig. Onze verwachting is dat herstel van de sporthal niet op korte termijn is gerealiseerd. De sporthal blijft daarom komende tijd dicht, tenminste tot en met de zomerstop (schoolvakantie).